*فرهنگ افطاری ساده را احیا کنیم*
⁉ وقتی افراد فامیل درگیر افطاری‌های مجلل شده‌اند، چگونه باید برای جا انداختن فرهنگ افطاری ساده تلاش کنیم؟

✅ در افطاری دادن و سایر عبادت‌ها یک اصل اساسی، این است که در نظر داشته باشیم کار را برای خدا انجام می‌دهیم و نیت‌مان خالص، برای خدا باشد. در این صورت، دیگر نیازی نیست نگران باشیم که بقیه چه می‌گویند؛ ما فقط باید کار درست را انجام بدهیم. اگر در فامیل و دوستان و اقوام شما رسم افطاری ساده در حال كمرنگ شدن است و تجملات و اسراف در افطاری‌ها خودنمایی می‌كند، بیایید كمر همت ببندیم و برای جلوگیری از رواج فرهنگ افطاری‌های مجلل همه تلاش خودمان را بكنیم.

1⃣ *به وظیفه خودتان عمل كنید*
اصل افطاری را دریابید و تا می‌توانید حواشی و #اقلام_اضافی را کنار بگذارید. ممکن است ناچار باشید در امر #افطاری_ساده، پیش‌قدم و پیشرو باشید و از بین بستگان و دوستان‌تان، کسی به این شیوه متمایل نشده باشد؛ اشکالی ندارد. هر کاری یک «اولین بار» و «اولین نفر» لازم دارد. از حرف و حدیث‌ها نترسید و با اعتماد به نفس و آگاهی از دلایل این انتخاب، در حلقه آشنایان خود، اولین باشید!

2⃣ *دیگران را هم دعوت کنید*
با کسانی که ظرفیت برگزاری این‌گونه مراسم افطاری را دارند، حرف بزنید و آنها را با خود همراه کنید. دلایل خود را برایشان شرح دهید و از آنها بخواهید نظرشان را بگویند. تصمیم بگیرید که با کمک یكدیگر، از ایده افطاری ساده در جمع دوستان یا بستگان، دفاع کنید.

3⃣ *به یكدیگر کمک کنید*
در ماه رمضان، روحیه کمک به انسان‌ها و تعاون، در میان مردم تقویت می‌شود. می‌توانید با مشورت و هم‌فکری کسانی که با خود همراه کرده‌اید، درباره پخت تعدادی از غذاهای ساده از قبل با هم به توافق برسید. #غذاهای_پرخرج و پر زحمت را فراموش کنید و هر کدام از شما، یکی از آنها را برای مراسم #افطار خود انتخاب کنید. در روز موعود، قبل از افطار، به منزل میزبان بروید و برای تدارک سفره و غذا، به او کمک کنید.

4⃣ *مابقی هزینه را انفاق کنید*
اگر افطاری‌های مسرفانه و پرخرج در فامیل شما باب شده است، آشکارا و نهان، اعلام کنید که مایلید #مراسم_افطاری را برای بستگان و کسانی که واقعا نیازی به این #افطاری ندارند، ساده برگزار کنید و مابقی مبلغی را که برای افطاری در نظر گرفته‌اید، به افراد مستحق بدهید تا به جلوگیری از رواج فرهنگ افطاری‌های مجلل كمكی كرده باشید.
🌱 مهارتهای_زندگی

موضوعات: فرهنگ افطاری ساده
[سه شنبه 1397-03-08] [ 08:15:00 ب.ظ ]