#موبوفوبیا چیست؟

بسياري از ما دانسته يا نادانسته از بيماري «موبوفوبيا» رنج مي بريم.

«موبوفوبيا» به معناي بروز استرس و اضطراب شديد به هنگام نداشتن آنتن، قطع تماس، قطع ارتباط با اينترنت، تمام شدن شارژ باتري و از همه بدتر جا گذاشتن يا گم کردن تلفن همراه است.
همچنين از اين بيماري با نام «نوموفوبيا» به معناي «ترس نبود تلفن همراه» ياد مي شود.

چند درصد ما به موبوفوبيا گرفتاريم؟

تحقيقات نشان مي دهد که حدود ۸۰ درصد از مردم به اشتباه حس مي کنند که گوشي آنها در جيب مي لرزد و ۳۰ درصد به اشتباه حس مي کنند که گوشي آنها زنگ مي زند.

۸۰ درصد از افراد بين ۱۸ تا ۲۴ سال شب با گوشي مي خوابند و يا والديني که تمايل بيشتري به استفاده از تلفن همراه دارند بيشتر در ارتباط با فرزندانشان دچار مشکل مي شوند.

يک فرد عادي به طور معمول در شبانه روز حدود ۱۱۰ بار گوشي خود را چک مي کند در حالي که فرد مبتلا به موبوفوبيا حدود ۹۰۰ بار در شبانه روز اين کار را مي کند.

اگر مي خواهيد از عمق پيشرفت اين بيماري مطلع شويد بايد بدانيد که ۹۵ درصد از مردم ساعات قبل خواب را مشغول پيامک زدن يا جست و جو در اينترنت هستند.
و يا از هر چهار نفر يک نفر به هنگام خواب گوشي خود را در حالت سکوت نمي گذارد.

طبق تحقيقات صورت گرفته از هر دو نفر يک نفر اگر نصف شب بدون هيچ دليلي از خواب بيدار شوند اول به سراغ گوشي مي روند و آن را چک مي کنند.

شما علائم موبوفوبيا را داريد؟

از علائم شاخص اين بيماري اضطراب، تغييرات تنفسي، لرزش، عرق کردن، آشفتگي، سردرگمي و افزايش ضربان قلب است. و البته از علائم عاطفي اين بيماري مي توان به افسردگي، وحشت، ترس، وابستگي، اعتمادبه‌نفس پايين و احساس تنهايي اشاره کرد.

موضوعات: موبوفوبیاچیست؟
[یکشنبه 1396-03-28] [ 02:03:00 ب.ظ ]